درباره ما

SensesCultural:احساسات فرهنگی بنیادی است غیرانتفاعی با هدف ایجاد محیطی صلح‌آمیز، سالم و طراوت‌بخش از طریق به اشتراک گذاشتن ایده‌ها  و هنرها در جهان. هدف این بنیاد ایجاد شبکه‌ای  ملی و بین‌المللی از هنرمندان، اهل قلم و علم، دانشمندان و فعالان فرهنگی است. در کنار آن با ایجاد بخش فارسی سایت و انعکاس مهمترین رخدادهای فرهنگی وهنری کشورهای فارسی‌زبان و خاورمیانه، پلی ایجاد خواهیم کرد به منظور فراهم‌ساختن فرصت‌های فرهنگی وهنری برای هنرمندان سراسر جهان که بتوانند طرح‌ها و پروژه‌های فرهنگی و هنری بین خود را سامان دهند و یا با ارتباط با یکدیگر به طرح پروژه‌های تازه بپردازند. این گونه هدف اصلی ما که انس و الفت بین فرهنگ‌های مختلف است دست یافتنی‌تر خواهد شد.

 برگزاری مبادلات فرهنگی در قالب همایش‌ها، سخنرانی‌ها، برگزاری کنسرت و برپایی نمایشگاه‌های مختلف در موضوعات متفاوت فرهنگی وهنری و موضوعات مرتبط با سلامتی و تندرستی زنان و کودکان برای هنرمندان ایرانی و اهل هنر و فرهنگ کشورهای خاورمیانه، از دیگر اهداف این بنیاد است.
دستیابی به صلح و آشتی نیز ازدیگر هدف‌های این بنیاد است که در قالب طرح ها  و  پروژه های متفاوت تدوین خواهد شد.

خانم طاهره منفرد، بنیان‌گزار و مدیرعامل بنیاد خیریه احساسات فرهنگی است که در  سال 1996 از ایران به آمریکا مهاجرت کرد. او که آشنایی عمیقی با فرهنگ و هنر و ادبیات ایران دارد، در تمامی این سال‌ها با برگزاری و مدیریت محافل علمی و فرهنگی و انتشار نشریه احساسات فرهنگی سعی کرد، سهمی در نزدیکی و ارتقای فرهنگ کشورها ایجاد کند.

او در سال 2008 مقالاتی را در زمینه مسائل فرهنگی و هنری انتشار داد و علاوه بر آن در پروژه امید که هدفش خدمت‌رسانی بهداشت به مردم نیازمند بود، کوشش‌های  موثری صورت داد.
بخشی از فعالیت‌های بنیاد احساسات فرهنگی و سایت آن ، به زنان هنرمند و نیز مسائل اجتماعی و فرهنگی زنان در کشورهای یادشده و نیز طرح‌های مرتبط با سلامتی و تندرستی و حمایت از مادران دارای اختلالات ذهنی، اختصاص دارد.

پرروژه بورسیه آکادمی سلامت و بهداشت از جمله پروژه‌های مهم بنیاد SensesCultural است که با همکاری موسسه مایند در دانشگاه یو سی دیویس برنامه‌های گسترده‌ای را تدارک دیده‌اند که از جمله آنها برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی برای انتقال و دانش و اطلاعات علمی درباره اختلال اوتیسم به ایران و کشور‌های خاورمیانه است.

بنیاد احساسات فرهنگی به هیچ گروه سیاسی، مذهبی، قومی و… وابستگی و گرایش ندارد و هدف آن تقویت همبستگی بیشتر بین فارسی‌زبانان و به خصوص ایرانیان و ایجاد ارتباط بین هنرمندان ایران، کشورهای فارسی‌زبان و خاورمیانه با هنرمندان و نهادهای هنری سایر ملل و حمایت از سلامت و بهداشت زنان و محیط زیست است.

بخش فارسی سایت شامل سه موضوع محوری خواهد بود.

فرهنگ،ادب و هنر: انعکاس فعالیت‌های فرهنگی و هنری و ادبی ایران در زمینه‌های مختلف نقاشی وهنرهای تجسمی، ادبیات و کتاب و تاریخ‌ و معماری، سینما و تئاتر و موسیقی و…

زنان تاثیرگذار: مسائل مرتبط با فعالیت‌های زنان ایرانی و سایر ملل و توجه به زنان موفق در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان که هدفشان را بر کمک‌های بشردوستانه متمرکز کرده و می‌کنند و بیان مشکلات و مسائل زنان خاورمیانه.

تندرستی و محیط زیست: اخبار و فعالیت‌های مرتبط با مباحث تن و روان زنان و سلامتی و بهداشت آنان و خانواده‌های دارای کودکان دارای اختلال ذهنی به ویژه اوتیسم و سلامت محیط زیست نیز از جمله دغدغه‌های موسسه احساسات فرهنگی است. چرا که ما معتقدیم دردنیای جدید، بی‌اعتنا به محیط زیستی سالم، و شناخت درست ظرفیت‌های گردشگری در هر منطقه، به خصوص ایران، محتوای زندگی ما از کیفیت مطلوبی برخوردار نخواهد بود.