هيئت مديره و مشاوران

طاهره منفرد:(TATA MONFARED)
رئیس هیئت‌مدیره
خانم طاهره منفرد ریاست هیئت مدیره بنیاد احساسات فرهنگی بیش از 20 سال است که با شورمندی خاصی به دنبال ترویج فرهنگ و هنر ایران و نیز گسترش زبان فارسی از یک سو و نیز فعالیت‌های بشردوستانه در سوی دیگر است. او اهتمامی جدی دارد برای انعکاس و حمایت از فعالیت‌های زنان هنرمند و اندیشمند در ایران و خاورمیانه. برگزاری ده‌ها نمایشگاه و نشست در آمریکا و اروپا در ترویج گفت و گوی بین فرهنگ‌ها و نیز توصیه به صلح و آرامش از جمله فعالیت‌های اوست.
در حال حاضر نیز دیدگاه و نگرش او و علاقه‌مندی‌هایش در زمینه محیط زیست سالم و صلح‌آمیزدر جهت بهبود زیست و سلامتی زنان و کودکان خاورمیانه در فعالیت‌های بنیاد احساسات فرهنگی نمود و بروز یافته است.
اطلاعات بیشتر در بخش انگلیسی.

باربارا ولف:( BARBARA F. WOLF)
عضو هیئت‌مدیره و دبیر
باربارا ولف در نیویورک متولد شد و همان جا به مدرسه هنر رفت . او نویسنده و طراحی خوش ذوق است  که تحصیلاتش را در دانشکده هنرهای تجسمی نیویورک ادامه داد.
ولف در زندگی حرفه‌ای به عنوان مشاور طراح گرافیک، مدیر هنری و تولید چاپ فعالیت می‌کند و همچنین دارای فوق‌لیسانس انسان‌شناسی از دانشگاه آریزوناست. او مطالعاتی را روی سرخپوستان آمریکا انجام داده است.
از سال 2004 در ساکرامنتو به عنوان نویسنده و طراح برخی پروژه‌ها و نیز همکاری با برخی شرکت‌های چاپ فعالیت داشت و نیز برای سازمان‌های مردم نهاد تلاش کرده و در این زمینه تجربه‌های فراوانی دارد.او از آغاز به کار بنیاد احساسات فرهنگی به عنوان عضو هیئت‌مدیره و دبیر فعالیت می‌کند.
اطلاعات بیشتر را در سایت انگلیسی ببینید.

جوانا دورکین:( JOANNA DURKIN)
عضو هیئت‌مدیره و خزانه‌دار
خانم جوانا دورکین کارش را در تریپولی تایوان در آموزش و پرورش آغاز کرد.سال 1992 به آمریکا مهاجرت کرد و به عنوان مشاور و روانشناس در آموزش و پرورش آمریکا کارش را استمرار داد.
در سال 1997 او بنیادی را به نام American Study Program (ASP)  برنامه مطالعات آمریکا، تاسیس کردکه هدفش کمک به جوانانی است که در زمینه و مسائل مرتبط با  آسیا و به خصوص طب چینی تحقیق می‌کنند. جوانا هم اکنون در ساکرامنتو نیز فعالیت‌های بشردوستانه قابل اعتنایی صورت می‌دهد و از شروع به کار بنیاد احساسات فرهنگی به عنوان عضو هیئت‌مدیره و خزانه‌دار با این نهاد همکاری دارد.
اطلاعات بیشتر را در سایت انگلیسی ببینید.

دکتر رندی هگرمن(RANDI J. HAGERMAN)
عضو افتخاری هیئت‌مدیره
دکتر رندی هگرمن روانپزشک و متخصص اطفال و رئیس بخش پزشکی موسسه مایند در دانشگاه یو سی دیویس ایالت کالیفرنیاست و نیز ریاست بخش تحقیق ودرمان سندرم ایکس شکننده را  در این بنیاد بر عهده دارد.
او بیش از 20 سال تجربه در زمینه تشخیص و درمان سندرم ایکس شکننده و اختلالات روانی و عصبی دارد. او به تحقیق یکی از برجسته ترین چهره‌های بین‌المللی در زمینه سندرم ایکس شکننده است و تحقیقات فراوانی در ارتباط با سندرم یاد شده و اختلالات اوتیسمی انجام داده است. خانم دکتر هگرمن ازنیمه دوم سال 2014 دعوت بنیاد احساسات فرهنگی را برای عضویت افتخاری در هیئت‌مدیره پذیرفت و در این مدت همکاری‌های مشفقانه‌ای را با بنیاد برای برگزاری کنفرانس‌هایی در ارتباط با تخصص‌های خود در ایران و آمریکا برای توسعه برنامه‌های بخش سلامت و محیط زیست بنیاد احساسات فرهنگی پیشنهاد داد.
اطلاعات بیشتر در بخش انگلیسی.

کارن کانینگ ابوزید(KAREN KONING ABUZAYD)
عضو افتخاری هیئت‌مدیره
دکتر کارن کانینگ ابوزید دارای فوق‌لیسانس مطالعات اسلامی از دانشگاه مک گیل و نیز دکترای افتخاری از دانشگاه پادوآ، بیش از30 سال فعالیت‌های بشردوستانه را در کارنامه کاری خود دارد.در کنار آن به دلیل علاقه‌مندی به حمایت و فعالیت در مناطق محروم 10 سالی را در دانشگاه‌های اوگاندا و سودان تدریس کرد.
خانم ابوزید 19 سال را به عنوان مسئول کمیساریای عالی سازمان ملل بخش کشورهای اوگاندا,سیرالئون ، نامبیا, بوسنی و… در ژنو به فعالیت مشغول بود. او همچنین از سال 2000 به عنوان کمیساریای سازمان ملل در مسائل مربوط به فلسطین و به خصوص کودکان غزه فعالیت کرد.
از او می‌توان با عنوان مدافع سرسخت و برجسته فعالیت‌های بشردوستانه یاد کرد. خانم ابوزید اوایل بهار 2014 دعوت بنیاد احساسات فرهنگی را برای عضویت افتخاری در هیئت‌مدیره پذیرفت و در برنامه‌ای که از سوی بنیاد در موضوعات مرتبط با جنگ و تاثیر آن در کودکان و زنان خاورمیانه برگزار شده بود, شرکت کرد.
اطلاعات بیشتر در بخش انگلیسی.

فرانکلین دی لوییس(FRANKLIN D. LEWIS)
عضو افتخاری هیئت‌مدیره:
فرانکلین دین لوئیس را باید یکی از شاخص‌ترین مولوی‌پژوهان معاصر جهان به شمار آورد. او فارغ‌التحصیل دانشگاه برکلی و اکنون دانشیار زبان و ادبیات فارسی در گروه زبان‌ها و تمدن‌های خاور نزدیک در دانشگاه شیکاگو است. در کنار آن او معاون مرکز مطالعات خاورمیانه در این دانشگاه است. پایان‌نامه دوره دکتری لوئیس درباره حکیم سنایی، برنده جایزه بهترین رساله سال، از بنیاد مطالعات ایرانی در سال ۱۹۹۵ شده‌است. کتاب بسیار محققانه و حجیم او درباره مولانا با نام “مولانا؛ دیروز تا امروز، شرق تا غرب” که نخستین بار در سال ۲۰۰۰ منتشر شد، تابه‌حال چندین جایزه دریافت کرده‌است. این کتاب ــ که دائرةالمعارفی درباره مولاناست ــ به همّت دکتر حسن لاهوتی ترجمه و چندین بار توسط نشرِ نامک تجدید چاپ شده‌است. ترجمه دیگری هم از این کتاب در ایران منتشر شده است.
علاوه بر این دکتر لوییس در زمینه ادبیات نو و معاصر ایران نیز دستی چیره دارد و مقالات و رساله‌هایی درباره جمالزاده و نیز داستان نویسی معاصر ایران، به خصوص زنان نویسنده نوشته است. از جمله کارهای اخیر او برگردان فارسی رمان “چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم” زویا پیرزاد است که از جمله پرفروش‌ترین رمان‌های ایرانی در بعد از انقلاب به شمار می‌رود.
او همچنین مطالعاتی درباره صوفی، خاورمیانه و اسلام و دیگر مسائل مرتبط به ادبیات و فرهنگ ایران و اسلام انجام داده است.
آقای دکتر لویس از نیمه دوم سال 2014 دعوت بنیاد احساسات فرهنگی برای عضویت افتخاری در هیئت مدیره را پذیرفته و برنامه‌های گسترده‌ای را در زمینه مولوی‌پژوهی و ادبیات کهن و ادبیات زنان نویسنده معاصر ایران و خاورمیانه با همکاری بنیاد احساسات فرهنگی انجام خواهد داد که به مرور در همین سایت انعکاس یافته و معرفی خواهد شد.
اطلاعات بیشتر را در سایت انگلیسی ببینید.

 دکتر جاوید جاویدان(Javid Javidan)
عضو هیئت مشاوران

دکتر جاوید جاویدان از جمله چهره‌های فعال در زمینه فعالیت‌های عام‌المنفعه است که دکترای ارولوزی دارد و در بیمارستان معروف مرسی ساکرامنتو هم فعالیت می کند.
اومدت‌هاست که مدیریت مدرسه فارسی ابن سینا را بر عهده دارد و در این مدت توانسته تحرکی خوب از خود برای سرعت بخشیدن به کارها ارائه کند.
دکتر جاوید بیش از هفت سال است که عضو هیات مدیره مدرسه فارسی ابن سیناست و علاوه بر آن از جمله فعالان فرهنگی و فعالیت‌های بشردوستانه در شهر ساکرامنتو به شمار می‌رود.

اطلاعات بیشتر را در بخش انگلیسی بخوانید

سوزان حسینییون(Suzan Hosseinun)
عضو هیئت مشاوران

سوزان حسینیون طراح و گرافیست و از جمله فعالان در زمینه حفظ محیط زیست در شهر ساکرامنتوست.او مادر سه فرزند است و عمده عمرش را صرف تربیت خوب این سه فرزند کرد و در کنار آنها به دلیل نزدیکی فرزندان به منزلش  عاشقانه به نوه‌های خود نیز رسیدگی می‌کند.
او همچنین عاشق طبیعت و گردشگری است و سخت علاقه‌مند به ترویج تغذیه سالم  و از فعالان مرتبط با گسترش و ترویج صلح و دوستی میان شهروندان و نیز مردمان. او به  زبان فارسی نیز تسلطی ویژه دارد و آن را به خوبی صحبت می‌کند.

اطلاعات بیشتر را در بخش انگلیسی بخوانید

ناتالیا.بی.اوئن:( NATALIA B. OWEN)
عضو هیئت مشاوران
ناتالیا.بی.اوئن 17 مه 1952 در قزاقستان متولد و سال 1975 از موسسه زبان‌های خارجی بلاروس فارغ‌التحصیل شد.از سال 1977 تا 1989 به عنوان مشاور رئیس آکادمی علوم تاشکند فعالیت کرد و همزمان از سال 1983 تا 1989 به عضویت آکادمی علوم اتحادجماهیر شوروی درآمد. همکاری با سازمان فضایی اتحاد جماهیر شوروی در مقام مترجم رئیس این سازمان در گفت و گوهای میان سازمان‌های فضایی شوروی با اروپا و آمریکا از جمله تجربه‌های دیگر خانم اوئن در همین سال‌ها بوده است.
او سال 1989 و بعد از ازدواج با دکتر توبیاس اوئن(پروفسور در ستاره‌شناسی) در دانشگاه هاوایی به آمریکا مهاجرت کرد و از آن سال تا به امروز فعالیت‌های متعددی را در بخش‌های مختلف علمی و نیز نهادهای مدنی و همیاری به هموطنان( به خصوص کودکان و زنان روسی) انجام داده است.
خانم اوئن تجربه‌های بسیاری در کمک به کودکان دارای بیماری‌های خونی و نیز سرطان دارد و با نهادهای مدنی و شرکت‌های غیرانتفاعی بسیاری در این زمینه‌ها همکاری داشته است.
از او چند داستان کوتاه در نشریات اروپایی منتشر شده است و علاوه بر آن کتابی هم از او با عنوان کوکوتوک که مجموعه داستان‌های کوتاه اوست، در مسکو منتشر شده است.
او سال 2012 از هاوایی به ساکرامنتوی کالیفرنیا آمد و فعالیت و همکاری خود با برخی نهادهای مدنی در حوزه‌های سلامتی و فرهنگ و تاریخ استمرار داد. همکاری با برخی موسسات نمایشی و تئاتر از جمله تجربه‌های تازه او در ساکرامنتواست.
او سال 2013 به عضویت هئیت مشاوران بنیاد احساسات فرهنگی درآمد.
اطلاعات بیشتر را در سایت انگلیسی ببینید.

ناصر معینی(NASSER MOEINI)
عضو هیئت مشاوران
ناصر معینی تجربه‌های بالایی در همکاری با بخش کودکان سازمان ملل(یونیسف) دارد و اکنون نماینده این سازمان در اردن و نیجریه است. او سال 1995 به افغانستان رفت و به عنوان نماینده سازمان یونیسف در این کشور به فعالیت پرداخت.

او از ابتدای شکل‌گیری بنیاد احساسات فرهنگی به عنوان مشاور هیئت‌مدیره با این بنیاد همکاری دارد.
اطلاعات بیشتر را در سایت انگلیسی ببینید

شکرانه منفرد:( SHOKRANEH MONFARED)
کارشناس در امور نهادهای غیر انتفاعی
شکرانه منفرد دارای کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه سانفرانسیکواست و کارشناسی خود در مدیریت و ارتباطات بین‌الملل را از دانشگاه یو سی دیویس دریافت کرد.
او همکاری‌ها و تجربه‌های بسیاری در زمینه شکل‌دهی نهادهای مدنی دارد و از سال 2011 همکاری خود با بنیاد احساسات فرهنگی را آغاز کرد.
اطلاعات بیشتر را در سایت انگلیسی ببینید.